Cold Stone

Bir İstanbul ziyaretimde kız arkadaşımla Akbatı Avm’de pardon Avym’de vakit geçirmeye çalışırken önünden iki kez geçmenin yaratmış olduğu subliminal olaylarla gidesimin geldiği mekan. Ne yapalım diye düşünürken ikinci katta dondurmacı vardı. Oraya gidelim dedikten sonra kız arkadaşımın “dondurmacı mı? Pinkberry olmasın o” şeklinde cevabına. “ yok ya yoğurtçu değil “ diyerek koca Pinkberry’yi kanlıca küçük esnafına çevirdikten sonra “mağazaların arasında bir dondurmacı vardı onu deneyelim” diyerek avm içinde küçük bir tur attırdım. Mekanı bulduk. İkimizde de Starbucks a ilk defa giden ne isteyeceğini bilmeyen insan bakışı vardı. Hazır menüler yapmışlar aralarından seçelim dedik. Aslında ilk olarak 11 numaralı, vanilya, brownie, ceviz ve çikolatalı sos karışımından oluşan dondurma gözüme çarpsa da kız arkadaşımda aynısını beğenince farklı tat olsun diye 18 numaralı frambuaz, oreo ve çikolatalı sos karışımlı olanı tercih ettim. O bitiremezse tadına bakacaktım zaten.

Oreo’lu bir ürün sipariş vermem olmam başta korku yarattı. Zira Alaçatı muhallebicisinde oreo’lu milkshake siparişi verdiğimizde içine Torku bisküvi koyup getirmişlerdi. Fakat hazırlanışını izleyebiliyorsunuz. Bisküviyi paramparça hale getirmiş olsa da oreo kendini belli ediyordu.  Külahta mı? Kase de mi? Sorusunu cevapladıktan sonra kasaya geldiğimizde 2 orta boy külahta dondurma ve 1 adet su için çıkan hesap 41,50 TL.

O an kasada 41,50 TL ile yapılabilecekler listesini kafamda çıkardım. Gidiş-Dönüş İDO bileti, 2 kişilik serpme kahvaltı, denk getirirsen Grupanya’dan günlük tur. 2 adet basic t-shirt vs… Yenilebilir ve eriyen bir şeye bu kadar para veriyor olmak gerçekten düşündürdü. Biz dondurmanın topunu 2 TL yaptı diye dondurmacıyı değiştiren insanlarız. Ne ara Cold Stone’da elimde plastik kaşık külahın içinden dondurma yer oldum anlayamadım.

“Yiğidi öldür, hakkını ver” demişler. Yediğim en iyi dondurmalar arasına girdi. Ama yine de çok pahalı olduğu konusunda fikrim değişmiyor. Çünkü yenilebilir, eriyen, aromalı bir şey bu kadar etmemeli.  “ Ben yemekte kalite varsa fiyatına bakmam” diyenlerdenseniz deneyebilirsiniz. Gerçekten çok lezzetli.  Sadece bir kere tadına bakarım diyorsanız, yapabilirsiniz. Buna değer, bir kereliğine bademciklerinizi gururlandırabilirsiniz bu şekilde.

Dondurmanın yanında suyu ikram etmiyorlar satıyorlar. Fiyat-Kalite konusuna gelecek olursak ise bildiğiniz su. Dışarıda 75 kr olan suyun fiyatı üzerine personel ve işletme maliyetleri eklenmiş hali. Gidenlere afiyet olsun…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *